युएईबाट आजमात्रै ३४६ जना नेपाली स्वदेश फर्किए।

युएई:= कोरोनाभाइरसको महामारीका कारण युएईमा समस्यामा परेकामध्ये बिहीबार फ्लाई दुबईको उडान नम्बर एफ जी (८६२७)मार्फत र हिमालय एयरलाइन्सको उडान न एच–९ (५६७२) गरि दुई वटा हवाईजहाजमा ३ सय ४६ जना नेपाली स्वदेश फर्किएका छन्।

गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) युएईका उपाध्यक्ष पासाङ शेर्पाले बताएअनुसार फ्लाई दुबईको उडान मार्फत युएईको दुबई विमानस्थलबाट स्थानीय समय अनुसार बिहान ८:०० बजे १ सय ८९ जना स्वदेश फर्किएका छन्। आजै बिहान हिमालय एयरलाइन्सको उडान मार्फत पनि युएईको आबुधावीबाट १ सय ५७ जना नेपाली स्वदेश फर्केको बताए।

[ स्वदेश फर्किने यात्रुहरूसंग दूतावास र एनआरएनए युएईका पदाधिकारीहरु सहजीकरण गर्दै ]

फ्लाई दुबईको उडानबाट नेपाल फर्कने यात्रुहरुको कोरोना परीक्षण नभएको तर आज फर्कनेहरुमा धेरै संख्यामा नेपाली दूतावासको प्राथमिकतामा परेका दीर्घ रोगी, जागीर गुमेका पीडितहरु रहेको शेर्पाले बताए। उनीहरु रोजगारदाताले दिएको टिकट र कोही कोही आफ्नै खर्चमा नेपाल फर्केका हुन्।
आजै आबुधावीबाट हिमालय एयरलाइन्स मार्फत नेपाल फर्केका नेपालीहरुको भने  विमानस्थलमा नै निःशुल्क कोभिड–१९ परीक्षण गरिएको थियो।

स्वदेश फर्किने नेपालीहरुको सहजीकरण र बिदाइको लागि नेपाली दूतावासका आबुधावीका प्रतिनिधि विमानस्थल पुगेका थिए। साथै गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) मध्यपूर्व उपसंयोजक मनोज  गोर्खाली,एनआरएनए युएईका उपाध्यक्ष पासाङ शेर्पा, कोषाध्यक्ष विकास शाही र सदस्य सुजन सापकोटा पनि विमानस्थल पुगेका थिए।