मेक्सिकोको मध्य पुएब्ला क्षेत्रमा एकजना पत्रकारको गोली हानी हत्या।

मेक्सिको:= मेक्सिकोको मध्य पुएब्ला क्षेत्रमा एकजना पत्रकारको गोली हानी हत्या गरिएको छ । मेक्सिकोको तेहुआकान सहरमा ६९ वर्षीय मार्को ओरेलियो रामिरेजको आफ्नो घरबाट निस्कँदै गर्दा हत्या भएको थियो । उहाँले दशकौंसम्म विभिन्न सञ्चारमाध्यममा काम गर्नुभएको थियो । अभियोजकको कार्यालयले घटनाको अनुसन्धान सुरु गरिएको जनाएको छ ।

रिपोर्टर्स विदाउट बोर्डर्स (आरएसएफ)को मेक्सिकन शाखाले सरकारी कर्मचारीको रूपमा काम गर्ने रामिरेजले संदिग्ध अपराधीलाई पक्राउ गर्न योगदान पुर्‍याएको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो ‘आरएसएफले छिटो र पारदर्शी अनुसन्धानको माग गर्दछ ।’

गैरसरकारी सञ्चार अधिकार समूहले ‘हत्या नगरपालिका अधिकारीको रूपमा उहाँको कामसँग सम्बन्धित थियो वा उहाँको पत्रकारिताको अभ्याससँग सम्बन्धित थियो भन्ने छानविन गर्न’ तथा अभियुक्तलाई कानुनी कारबाहीको दायरामा तत्काल ल्याउन आग्रह गरेको छ ।
सन् २००० यता मेक्सिकोमा १५० भन्दा बढी पत्रकारको हत्या भइसकेको छ । अधिकांश हत्याका घटनामा सजाय दिइएको छैन । रासस/एएफपी