सन् २०३० को फिफा विश्व कप फुटबल आयोजना गर्न अर्जेन्टिना,चिली,उरुग्वे र पाराग्वेको संयुक्त प्रस्ताव।

एजेन्सी:= सन् २०३० को फिफा विश्व कप फुटबल आयोजनाका लागि अर्जेन्टिना, चिली, उरुग्वे र पाराग्वेले संयुक्त प्रस्ताव पेस गरेका छन् । चार देशले संयुक्तरूपमा विश्व कप आयोजना गर्न प्रस्ताव पेस गरेसँगै दक्षिण अमेरिकी फुटबल महासंघका अध्यक्ष अलेजान्द्रो डोमिनगुइजले यो पूरा महादेशको सपना भएको बताउनुभएको छ ।

उरुग्वेले सन् १९३० मा पहिलोपटक प्रतियोगिता आयोजना गरेको थियो । विश्व कप आयोजनाको शताब्दी मनाइरहँदा उरुग्वे सन् २०३० को प्रतियोगिता घर ल्याउन चाहन्छ । सन् २०३० को विश्व कप आयोजना गर्न स्पेन र पोर्चुगलले पनि संयुक्त प्रस्ताव पेस गरेका छन् । चिलीले सन् १९६२ को विश्व कप आयोजना गर्दा अर्जेन्टिनामा सन् १९७८ मा विश्व कप भएको थियो ।

सन् २०२२ को विश्व कप कतारमा हुनेछ भने सन् २०२६ को विश्व कप क्यानडा, मेक्सिको र अमेरिकाले संयुक्तरूपमा आयोजना गर्नेछन् । फिफाले सन् २०३० को आयोजक सन् २०२४ मा देश छान्ने जनाएको छ । बेलायत र आयरल्यान्ड फुटबल संघले भने सन् २०३० को विश्व कप आयोजनाका लागि प्रस्ताव पेस नगर्ने बरु सन् २०२८ को युरो कप आयोजनामा ध्यान दिने बताएका छन् ।