रोजगारीको सिलसिलामा बिदेश गएका धादिङका ५ जनाको मृत्यु।

धादिङ:= रोजगारीको सिलसिलामा विभिन्न अन्तर्राष्ट्रिय देश, बिदेशमा काम गर्न गएका धादिङ जिल्लाका  ५ जनाको मृत्यु  भएको छ ।

रोजगारीको क्रममा  बिदेश  पुगेका धादिङका विभिन्न  प्रकारका ४९ केशहरु घटेका छन् । जस अनुसार स्वास्थ्य समस्या ४, विभिन्न  देशमा भएको अलपत्र १०, मृत्यु ५ र स्वदेशमा ठगी भएका ३० गरि कुल ४९ वटा केश रहेको सामी परियोजनाको तथ्यांकमा उल्लेख  गरिएको छ ।

सुरक्षित आप्रवासन  परियोजना सामी  परियोजनाले बिहिवार निलकण्ठ नगरपालिका ३ धादिङबेसिमा आयोजना गरिएको  पत्रकारसँग अन्तरक्रिया  कार्यक्रममा सो जानकारी गराईएको हो । सामी परियोजना धादिङको १३ वटा स्थानीय तह मध्ये ४ वटा स्थानीय तहहरुमा यो परियोजनाले काम गर्दै आइरहेको छ।

सामी परियोजना धादिङको निलकण्ठ नगरपालिका, धुनिबेसी नगरपालिका, गङ्गाजमुना गाउँपालिका र थाक्रे गाउँपालिकामा सक्रिय रूपमा काम गर्दै आइरहेको छ । वैदेशिक रोजगारी जाने युबा/युवतीहरुको संख्या धादिङको १३ वटै स्थानीय तहहरु आ आफ्नो पालिकाको डाटा राख्नु पर्ने  बताएका छन्  ।