घरमै बसेर नमाज पढी इल उल अज्हा(इद)मनाउन मुस्लिम आयोगले गरे आग्रह।

काठमाडौं:= विश्वभर माहामारीको रुप लिएर फैलिएको कोरोना भाइरसको जोखिम नेपालमा समेत दिनप्रतिदिन भयावह बन्दै गैइरहेको छ। कोरोना अब समुदाय स्तरमा समेत बढ्दै गैइरहेको स्वास्थ्य मन्त्रालयको तथ्यांकले देखाउछ।

कोरोना फैलनसक्ने भन्दै मुस्लिम आयोगले घरमै बसेर नमाज पढी इल उल अज्हा (इद) मनाउन आग्रह गरेको छ । आयोगका अध्यक्ष समिम मियाँ अन्सारीले कोरोना भाइरस अझै नियन्त्रणमा आइनसकेकाले आफ्नै घर तथा आवासमा बसेर इद मनाउन आग्रह गरेका हुन् । मुस्लिम समुदायले शनिबार उक्त पर्व मनाउँदैछन्।

इद संयमता, धैर्यता, विश्वशान्ति र भाइचाराको सन्देश दिने चाड भएको उल्लेख गर्दै आयोगले विश्वभर रहेका मुस्लिम समुदायले मनाउने यस पर्व यसपटक सुरक्षित भएर घरमै बसेर मनाउन अनुरोध गरिएको हो । कोरोनाका कारण लामो समयदेखि सामाजिक दूरी कायम गरी साविकदेखि नै दैनिकरुपमा मस्जिदमा पाँच जनाले मात्रै नमाज पढ्दै आएका छन्।

इद उल अज्हाको नमाज पनि पाँच जनासम्मले मस्जिदमा पढ्न पाउने व्यवस्था गरिएको छ । आयोगले कोरोना भाइरस नियन्त्रणका लागि मुस्लिम समुदायले देखाएको सद्भाव र सहयोगप्रति कृतज्ञता प्रकट गरेको छ।