के तपाईंलाई आफ्नो छाला र अनुहार सधैं चम्किलो रहिरहोस् भन्ने चाहनुहुन्छ ? यसो गर्नुहोस्।

काठमाडौं := सबैको चाहना हुन्छ कि आफ्नो छाला सधैं चम्किलो रहिरहोस्। यसका लागि मानिसहरूले मौसम परिवर्तनको समयमा विभिन्न प्रकारका छालाको हेरचाह गर्ने गर्छन्। प्रायः महिलाहरू तत्काल चमक प्राप्त गर्न ब्लीच प्रयोग गर्छन्। पार्लरमा गएर ब्लीच गराउन धेरै सजिलो छ, तर धेरै महिलालाई यो सुहाउँदैन। यदि यो तपाईको छालालाई सुहाउँछ भने, यसको प्रयोग धेरै लाभदायक छ, तर यदि यसले नकारात्मक प्रभाव पार्छ भने यसले अनुहारलाई ठूलो हानि पुर्‍याउँछ।

यदि तपाई पनि बजारमा पाइने ब्लीचबाट डराउनुहुन्छ भने घरमै बसेर यी चिजको प्रयोग गरेर तत्काल चमक पाउन सक्नुहुन्छ । आज हामी तपाईलाई केहि त्यस्ता चीजहरूको बारेमा बताउन गइरहेका छौं, जसको प्रयोग गरेर तपाईले घरमै तुरुन्त चमक पाउन सक्नुहुन्छ। तपाईलाई यी चीजहरूको कुनै साइड इफेक्ट हुनेछैन।

ओट्स– दुई चम्चा ओट्स पाउडरमा दही र कागतीको रस मिसाएर प्याक तयार गर्न सक्नुहुन्छ। यसले तपाईको अनुहारबाट धेरै समस्या हटाउन सक्छ। तपाईंले यो प्याकलाई अनुहारमा करिब २० मिनेटसम्म लगाउनुपर्छ, त्यसपछि मात्र तपाईंले यसको फाइदा पाउनुहुनेछ।

कागती र मह– दुई चम्चा महमा तीनदेखि चार थोपा कागतीको रस मिसाएर प्याक तयार गर्दा यसले केमिकल रहित ब्लीचजस्तै काम गर्छ।

कागती र दाल– दाल रातभर भिजाउनुहोस्। त्यसपछि यसलाई बिहान पिसेर त्यसमा कागतीको रस मिसाउनुहोस् । हप्तामा दुई पटक यसको प्रयोगले तपाईलाई प्राकृतिक चमक दिन्छ।

मेवा– मेवाको टुक्रामा कागतीको रस मिसाएर अनुहारमा मसाज गर्नुहोस्। १० देखि १५ मिनेट मसाज गरेपछि अनुहार धुनुहोस् । तपाई पक्कै यसबाट लाभ उठाउनुहुनेछ।

सुन्तलाको बोक्रा– यसमा पाइने तत्वले छालाको धेरै समस्याहरू हटाउँछ। यसलाई प्रयोग गर्नका लागि तपाईले सुन्तलाको बोक्राको धुलो बनाउनुपर्छ र त्यसमा मह र दूध मिसाउनु पर्छ। तपाईंले यो प्याक हप्तामा दुई पटक लागू गर्न सक्नुहुन्छ।