विज्ञानले नै प्रमाणित गरेकी यी हुन् संसारमै सबैभन्दा सुन्दर अनुहार भएकी महिला।

एजेन्सी := संसारमा सबैभन्दा सुन्दर अनुहार कसको छ ? यो प्रश्नको उत्तर विज्ञानले दिएको छ । अमेरिकी अभिनेत्री एम्बर हर्ड विश्वकै सबैभन्दा सुन्दर महिला हुन् । स्टेट अफ द आर्ट फेस म्यापिङ डाटाका अनुसार उनले सौन्दर्यको मामिलामा किम कार्दशियन र बेलायती सुपरमोडल केट मोसलाई पनि उछिनिसकेकी छिन् ।

अनुहारको सुन्दरता नाप्नको लागि ब्यूटी फिको ग्रीक गोल्डेन रेसियो प्रयोग गरिएको थियो। हजारौं वर्षदेखि, यसलाई सही अनुहार नाप्ने गोप्य सूत्र मानिन्छ। यस सूत्रबाट ३६ वर्षीया एम्बरको अनुहार ९१ दशमलव ८५ प्रतिशत सही रहेको पत्ता लागेको थियो ।

एम्बरलाई लन्डनका सर्जन डा. जुलियन डे सिल्भाले परीक्षण गरेका थिए। फेसियल म्यापिङ प्रविधिबाट यो परीक्षण गरिएको उनले बताए । तस्बिरमा उनीहरुको आँखा, आँखिभुइँ, नाक, ओठ, चिउँडो, बङ्गारा र अनुहारको आकार नापिएको थियो । अनुहारको १२ मार्कर बिन्दुहरू विश्लेषण गरियो। एम्बरको अनुहार फीको ग्रीक अनुपातमा ९१.८५ प्रतिशत सही छ।

ग्रीकहरू विश्वास गर्छन् कि सबै प्राकृतिक चीजहरूको अनुपात हुन्छ। संसारको सबैभन्दा सुन्दर अनुहारको गोप्य सूत्र पनि यसैमा रहेको उनीहरुको विश्वास छ । लन्डनमा सेन्टर फर एडभान्स्ड फेसियल कस्मेटिक एन्ड प्लास्टिक सर्जरी चलाउने डा. जुलियन डे सिल्भाले भने-हामीले नयाँ कम्प्युटर म्यापिङ प्रविधि प्रयोग गर्छौं। यस प्रविधिको माध्यमबाट हामीले सुन्दर अनुहारको पछाडि केही रहस्य पत्ता लगाएका छौं।

किम कार्दशियनको अनुहार पनि यही प्रविधिबाट परिक्षण गरिएको थियो । सौन्दर्यमा उनी दोस्रो स्थानमा रहेकी छिन् । उनको अनुहार ९१.३९ प्रतिशत सही छ । केट मोस सौन्दर्यका हिसाबले तेस्रो स्थानमा छिन् । उनको अनुहार ९१.०६ प्रतिशत सही छ।