यौनमा चरमोत्कर्षमा पुग्न कुन – कुन पोजिसन अपनाउन सकिन्छ जान्नुहोस्।

धेरै महिलाहरूले आफ्नो पार्टनरसँग यौन सम्बन्ध राख्दा समयलाई लिएर धेरै नै गुनासो गरेको पाइन्छ । जबकि पुरुषहरू पनि सेक्स टाइमिङ सुधार गर्न विभिन्न प्रकारका टिप्सहरू अपनाउने गर्छन् । अधिकांश मानिस यौन क्रियाकलापको अवधि सकेसम्म लम्ब्याउन चाहन्छन् । जबकि विशेषज्ञहरू विश्वास गर्छन् कि सेक्स र सन्तुष्टिको कुनै निश्चित समय हुँदैन । आज हामी यौन समयलाई कसरी बढाउन सकिन्छ भन्ने बारेमा चर्चा गर्दैछौँ ।

सेक्स टाइमिङ र यौन सन्तुष्टिको कनेक्सन छ त ?
यौनविज्ञ सीमा आनन्दका अनुसार सम्बन्ध राख्दा समय महत्वपूर्ण हुने बताउँछिन् । लामो समय टिक्न सक्दा त्यसको आनन्द दुवैले लिन सक्छन् । यसका लागि सेक्समा एकअर्काको सहमतिमा केही नयाँ प्रयास गर्नु आवश्यक हुन्छ । सञ्चार, फोरप्ले र सही वातावरण धेरै चीजहरू छन्, जसले तपाईंको सेक्सलाई अधिक आनन्ददायी बनाउन सकिन्छ ।

महिलाहरूले मात्र समयको बारेमा गुनासो गर्छन् भन्ने होइन । धेरै पुरुषहरूलाई पनि लाग्छ कि उनीहरू सेक्स टाइमिङ बढाएर कुनै न कुनै तरिकाले त्यसको आनन्द लिन सक्छन् । त्यसैले तपाईं ती सबै चीजहरू प्रयास गर्न सक्नुहुन्छ, जुन तपाईं दुवैको लागि सुरक्षित र आरामदायक महसुस गराउँछ । त्यसपछि महिलाहरूलाई चरमोत्कर्षमा पुग्न थप सजिलो हुनेछ ।

पोजिसन परिवर्तन गर्नुहोस्
यदि तपाईंहरू एउटै पोजिसनमा यौन सम्बन्ध राख्दै आउनु भएको छ भने समय छोटो हुनसक्छ । यस्तो अवस्थामा यौन समय बढाउनका लागि पोजिसन परिवर्तन गर्न अपरिहार्य हुन्छ । यसले समय बढाउन सहयोग पुर्याउँछ । अलग–अलग पोजिसनमा सम्बन्ध राख्दा टाइमिङ बढाउन मद्दत गर्दछ ।

फोरप्लेका लागि समय दिनुहोस्
सम्भोगअघि स्वस्थ फोरप्लेमा भाग लिनाले महिलाहरूलाई चरमसुखमा पुग्न सजिलो बनाउँछ । यसका साथै यसले पुरुषलाई पनि पर्याप्त समय दिन्छ र उनीहरु लामो समयसम्म सेक्सको आनन्द लिन सक्षम हुन्छन् ।

स्टार्ट–स्टप प्रविधि अपनाउनुहोस्
लामो समयसम्म सेक्सको आनन्द लिन चाहने पुरुषले सम्भोगको समयमा स्टार्ट–स्टप प्रविधि अपनाउनु पर्छ । लामो समयसम्म एउटै पोजिसनमा यौन सम्बन्ध राख्दा वीर्य स्खलन छिटो हुन्छ । त्यस्तो अवस्थामा केही समय यौनसम्पर्क गरेपछि पुरुषले १० देखि २० सेकेन्ड वा सोभन्दा बढी समय विश्राम लिएर फेरि सुरु गर्नुपर्छ । यसले पुरुषलाई लामो समयसम्म ओछ्यानमा टिकाउँछ । अनि महिलालाई पनि चरमसुखमा पुग्न सहज हुन्छ ।

धुम्रपान नगर्नुहोस्
चुरोट पिउँदा रक्तचाप बढ्छ, यस्तो अवस्थामा कार्डियोभास्कुलर समस्याको खतरा बढ्छ । जसकारण वीर्य स्खलनको समस्या हुन सक्छ । साथै, यस्ता व्यक्तिमा यौन समयको असर पनि पर्छ । यदि तपाईंको पार्टनरसँग त्यस्तो कुनै समस्या छ भने सबैभन्दा पहिले धुम्रपान त्याग्न आग्रह गर्नुहोस् ।

यौनका बारेमा भल्गर कुराकानी गर्नुहोस्
सेक्सको समयमा एकअर्कासँग स्वस्थ यौनका बारेमा भल्गर कुराकानी कायम राख्दा समय बढाउनुका साथै यौन आनन्द प्राप्त गर्न मद्दत गर्दछ । आफूलाई के मन पर्छ र के मन पर्दैन भनेर एकअर्कालाई बताउनुहोस् । यसबाहेक, कुन बेला तपाईंलाई मज्जा आयो वा कुन बेला विल्कुल मज्जा आएन त्यसबारे खुलेर कुरा गर्नुहोस् । सम्बन्ध राख्दा कुराकानी गरियो भने पनि समय बढ्छ, जसले चरमोत्कर्षमा पुग्न सजिलो हुन्छ ।

आयुर्वेदिक जडीबुटीको प्रयोग
शिलाजीतलगायत विशेष औषधीय गुणहरूसहित एक महत्वपूर्ण आयुर्वेदिक उपचार हो । यसले पुरुषमा यौन उत्तेजना बढाउँछ, समयलाई पनि सुधार गर्दछ । तर यसको फाइदा यतिमा मात्र सीमित छैन, यसले अन्य थुप्रै स्वास्थ्य समस्यामा पनि फाइदा पुर्याउँछ । एक स्वस्थ व्यक्तिले लामो समयसम्म यौन सम्बन्ध राख्न सक्छ । शिलाजीतको सेवनले तनाव कम गर्छ, जसले गर्दा तपाईंको पार्टनरले सेक्स गर्दा अरु कुनै कुराको बारेमा सोच्दैन । यसले उनीहरुलाई टाइमिङमा सुधार गर्न मद्दत गर्दछ भने शिलाजीत अन्य समस्या नशा लगायतका लागि समेत लाभदायी मानिन्छ ।