भारतीय क्रिकेट टोली पाकिस्तान खेल्न नआएमा पाकिस्तान पनि विश्वकप खेल्न भारत नजाने।

पाकिस्तान := पाकिस्तान क्रिकेट बोर्डका अध्यक्ष नजम सेठीले भारतीय क्रिकेट टोली एसिया कप र २०२५ को च्याम्पियन्स ट्रफीका लागि पाकिस्तान जाँदा मात्रै पाकिस्तानी क्रिकेट टोली यसै वर्ष हुने एकदिवसीय विश्वकप खेल्न भारत आउने स्पष्ट पारेका छन् ।

सेठीले यो पनि भने कि यदि भारतीय टोली पाकिस्तानमा आयो भने उनीहरूको क्रिकेट टोलीलाई भारतको कुनै पनि शहरमा खेल्न कुनै आपत्ति छैन चाहे त्यो अहमदाबाद होस् । नजम सेठीले समाचार एजेन्सी पीटीआईलाई दिएको एक विशेष अन्तर्वार्तामा यी कुराहरू भने।

पाकिस्तानले एसिया क्रिकेट काउन्सिल समक्ष ‘हाइब्रिड मोडल’ अन्तर्गत एसिया कप आयोजना गर्न प्रस्ताव गरेको छ । यसअन्तर्गत चार खेल पाकिस्तानमा र बाँकी खेल तटस्थ स्थानमा हुनेछन् ।

यदि एसिया कप पाकिस्तानमा नहुने हो भने पाकिस्तान एसियन क्रिकेट काउन्सिल (एसीसी) मा रहन्छ ? यो प्रश्नमा नजम सेठीले एसीसीले विचार गर्नुपर्ने बताए । पीसीबीले अब एसीसीको अध्यक्षता गर्नुपर्छ। त्यसैले हामी यसमा पर्न चाहन्छौं। पाकिस्तान बिना एसीसी हुन सक्दैन।

एसीसीको अधिकांश आम्दानी भारत र पाकिस्तानबाट आउँछ। प्रसारण अधिकारको ८०% यी दुई देशको खेलबाट आउँछ। पाकिस्तानले एसिया कप खेलेन भने प्रसारणकर्तालाई समस्या पर्न सक्छ ।

एसिया कपमा भारत र पाकिस्तानले दुई खेल खेल्नुपर्नेछ । यी दुवै टोली फाइनलमा पुगेमा यी दुईबीच तेस्रो खेल हुनेछ । त्यसैले एसिया कप र काउन्सिलका लागि भारत र पाकिस्तान दुवै महत्वपूर्ण छन् ।

अहमदाबादमा खेल्ने पाकिस्तानी क्रिकेट टोलीसँग सम्बन्धित प्रश्नमा नजम सेठीले भने कि वास्तविक प्रश्न भनेको पाकिस्तान भारत जान्छ कि जाँदैन र अहमदाबादमा खेल्छ कि हुँदैन भन्ने हो। भारत पाकिस्तानमा आएर खेल्छ भने हामी पनि जान्छौं, तर पाकिस्तानमा खेल्दैन भने भारत किन जाने ?