बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खाए फाइदै फाइदा।

हाम्रै घर तथा वरपर पाईने कतिपय यस्ता चिजहरु जसको प्रयोग र फाइदाको बारेमा हामी अन्जान रहेका हुन्छौँ र सानो समस्यामा पनि केमिकल युक्त बजारमा पाईने औषधी सेवन गर्ने गर्छौँ । कतिपय घरेलु जडिबुटीले पनि धेरै किसिमका स्वास्थ्य समस्या समाधान गर्न सकिन्छ ।

आज हामी त्यहि जडिबुटीको रुपमा लिईने अम्बाको पातको बारेमा चर्चा गर्नेछौँ । अम्बा तपाई हामी सबैलाई थाहा छ । हामी अम्बा निकै स्वाद लिएर खाने गर्छौँ तर त्यहि अम्बाको पात सेवन गर्नु पनि निकै फाईदा हुन्छ भन्ने हामी मध्ये कतिलाई थाहा नभएको हुनसक्छ ।

बिहान खाली पेटमा अम्बाको सेवन स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । अम्बा धेरै पौष्टिक गुणहरूले भरिपूर्ण छ । तर अम्बा जस्तै यसको पात पनि खानु स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक हुन्छ । हो, बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानुका धेरै स्वास्थ्य लाभहरू छन् ।

अम्बाको पातमा भिटामिन बी, भिटामिन सी, प्रोटिन, आइरन, क्याल्सियम, म्याग्नेसियम, पोटासियम र फस्फोरस जस्ता धेरै पोषक तत्वहरूको गुण हुन्छ, जसले धेरै स्वास्थ्य समस्याहरू हटाउन मद्दत गर्दछ।

अम्बाको पातको सेवनले एलर्जी हटाउन फाइदाजनक हुन्छ । साथै, बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खाँदा पाचन प्रक्रियामा सुधार हुन्छ । अम्बाको पात सेवन गर्दा हुने स्वास्थ्य लाभका बारेमा जानौँ ।

एलर्जी हटाउन लाभदायक

एलर्जी हटाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनकी अम्बाको पातमा एन्टी-एलर्जिक गुण हुन्छ जसले एलर्जीलाई हटाउन मात्र नभई एलर्जीका कारण हुने खोकी, हाच्छिउँ, चिलाउने जस्ता लक्षणहरू पनि कम गर्न मद्दत गर्छ। यस्तो अवस्थामा यी समस्याबाट छुटकारा पाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्न सक्नुहुन्छ ।

पाचन सुधार गर्न लाभदायक

बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानु पाचन क्रियालाई राम्रो बनाउन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनभने अम्बाको पातमा एन्टी-ब्याक्टेरियल र एन्टिमाइक्रोबियल गुणहरू हुन्छन्, जसले पाचन सुधार गर्न मात्र नभई ग्यास्ट्रिक अल्सरलाई रोक्न पनि मद्दत गर्दछ। यस्तो अवस्थामा पेटको समस्याबाट छुटकारा पाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्न सकिन्छ।

तौल घटाउनमा फाइदाजनक हुन्छ

बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्नु तौल घटाउन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनभने अम्बाको पातमा यस्ता धेरै बायोएक्टिभ यौगिकहरू पाइन्छ जसले क्यालोरीको मात्रा घटाउन पनि मद्दत गर्छ। यस्तो अवस्थामा तौल घटाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्न सकिन्छ ।

– मधुमेहका रोगीले अम्बाको पात सेवन गर्नु निकै लाभदायक हुन्छ ।

– अम्बाको पातको रस पिउने गर्नाले उच्च रक्तचाप कम हुन्छ ।

– पखाला लाग्दा अम्बाको पात खायौँ भने पखाला रोकिन्छ ।

बिभिन्न पत्रपत्रिकाबाट