तरकारीको नाम “भन्टा” बैगुन काम पनि गुनैगुन।

काठमाडौं:= हाम्रो भान्सामा तरकारीका रुपमा प्रयोग हुने बैगुन हाम्रो स्वास्थ्यका लागि निक्कै फलदायी मानिन्छ । बैगुन संसारभरका मानिसहरूले तरकारीका रुपमा प्रयोग गर्ने गर्छन् । बैगुन तरकारी लगायत अचारका रुपमा पनि प्रयोग गरिन्छ । विशेषगरी गर्मी सिजनमा पाइने बैगुन जाडो सिजनमा पनि पाइन्छ । यसबाट विभिन्न स्वादिष्ट परिकारहरू बनाउन सकिन्छ । यद्यपि यसलाई पाक प्रयोगको लागि तरकारीको रूपमा वर्गीकृत गरिएको छ ।

बैगुन हाम्रो लागि मधुमेह, मोटोपना, उच्च रक्तचाप कपाल झर्ने लगायतको उपचारमा धेरै पौष्टिक र प्रभावकारी मानिन्छ । बैगुन खाने गर्नाले घातक रोग मध्ये एक, मधुमेहको खतरा कम गर्न सक्छ। यो फाइबरको समृद्ध स्रोत हो र घुलनशील कार्बोहाइड्रेटमा कम हुन्छ। यसले रगतमा चिनीको मात्रा नियन्त्रण गर्न र ग्लुकोज अवशोषणलाई नियन्त्रण गर्न मद्दत गर्छ।

यसको नियमित सेवनले मुटुको स्वास्थ्यमा सुधार गर्छ । यसले कोलेस्ट्रोलको स्तर कम गर्न र रक्तचापलाई स्थिर राख्न मद्दत गर्छ। हाम्रो शरीर एग्प्लान्टयसको पोटासियम सामग्रीको लागि यसले राम्रोसँग मोइस्चराइज पनि गर्दछ। बैगुनमा भिटामिन ए र के, क्याल्सियम र फोलेट प्रचुर मात्रामा हुन्छ ।

स्मरणशक्तिलाई तीखो बनाउन बैगुन उत्तम मानिन्छ। बैगुनले प्रोटिनहरू समावेश गर्दछ जसले सेल झिल्लीहरूलाई क्षतिबाट जोगाउँछ र सन्देश स्थानान्तरणलाई एक सेलबाट अर्कोमा सहज बनाउँछ । बैगुनको बोक्रा सबैभन्दा फलदायी हुन्छ । यी आवश्यक पोषक तत्वहरू पनि बैगुनको भित्री भाग भन्दा पनि बोक्रामा पाइन्छ ।

तरकारीमा बैगुनको प्रयोगले शरीरबाट अतिरिक्त फलाम हटाउन मद्दत गर्छ । फलामयसले सम्पूर्ण शरीरमा अक्सिजन बोक्छ र त्यसैले यो महत्त्वपूर्ण खनिज हो। तर, शरीरमा धेरै आइरन हुनु राम्रो होइन। हाम्रो शरीरमा भएको अतिरिक्त वजन कम गर्न पनि बैगुनले मद्धत गर्छ । बैगुनमा उच्च पानी सामग्री र धेरै कम क्यालोरीहरू हुन्छ । यो वजन कम गर्न चाहने मानिसहरूको लागि धेरै उपयोगी हुनसक्छ ।

साथै बैगुनले पाचनमा मद्दत गर्छ । यसमा फाइबरको उच्च मात्राले पाचन प्रणालीलाई स्वस्थ राख्छ। यसले दिसामा ठूलो मात्रामा थप्छ, यसले पाचन पथबाट बाहिर निकाल्न मद्धत गर्छ।यसमा भिटामिन सीको मात्रा राम्रो हुन्छ जसले यसलाई प्रभावकारी एन्टिभाइरल र एन्टिब्याक्टेरियल बनाउँछ। यसले एग्प्लान्टलाई काट्ने र घाउहरू निको पार्नको लागि एक व्यावहारिक विकल्प बनाउँछ।

यसरी गुणगुण हुँदा पनि कसैकसैलाई यसले एलर्जी हुनसक्छ ।
धेरै दुर्लभ अवस्थामा यसले निश्चित लिपिड स्थानान्तरण प्रोटीनको कारणले केही मानिसहरूमा एलर्जी निम्त्याउन सक्ने बताइन्छ ।जसका कारण कसैकसैलाई सास फेर्न गाह्रो हुने, शरीर सुन्निने हुनसक्छ। यस्तो प्रकारको लक्षण देखिएमा डाक्टरसँग परामर्श गर्नु उपयुक्त हुन्छ ।