डंडीफोर (पिम्पल्स) हटयो तर दाग हटेन ? यी उपाय अपनाउनुहोस्।

काठमाडौं:= हर्मोनल परिवर्तन, तैलीय छाला, सौन्दर्य सामग्रीको अत्यधिक प्रयोग, शरीरमा पाइने विषाक्त पदार्थ, धुलो र प्रदूषण अनुहारमा डंडीफोर (पिम्पल्स)  हुनुका प्रमुख कारण हुन् ।

पिम्पल भएपछि अनुहारमा हुने दाग र दागलाई हाइपरपिग्मेन्टेसन भनिन्छ। यदि पिम्पलहरू जबरजस्ती गरिएन भने, केही दिन पछि आफैँ निको हुन्छन्, तर कुनै पनि प्रकारको छेडछाडले अन्ततः अनुहारमा पिम्पलहरू छोड्छ। जसले तपाईँको सौन्दर्यलाई बिगार्छ ।

पिम्पलको दाग हटाउन त्यति सजिलो छैन। यसका लागि धेरै महिलाहरूले विभिन्न प्रकारका उपचार र क्रिमको सहारा लिन्छन्। जुन कहिलेकाहीँ सफल साबित हुन्छ, कहिलेकाहीँ यसको  साइड इफेक्ट पनि देखिन्छ। यस्तो अवस्थामा आज हामी तपाईँलाई केहि प्राकृतिक उपायहरू बताउनेछौ जुन निकै प्रभावकारी हुन्छ ।

लेमन-हनी फेस प्याक

कागती र महको फेसप्याक पिम्पलको दाग हटाउन सबैभन्दा फाइदाजनक हुन्छ। वास्तवमा, कागतीमा भिटामिन सीको राम्रो मात्रा हुन्छ जुन दाग र दाग हटाउन धेरै प्रभावकारी मानिन्छ। यसले मेलानिन उत्पादन घटाउँछ र छालालाई गहिरो सफा गर्छ।

साथै, यसको साथमा प्रयोग गरिएको मह छालाको लागि पनि धेरै लाभदायक हुन्छ। दाग धब्बा हटाउनुको साथसाथै यसले छालालाई मोइस्चराइज पनि गर्छ । यो फेस मास्क प्रयोग गर्नाले अनुहार सफा, सुन्दर, नरम र चम्किलो देखिन्छ।

यसरी बनाउनुहोस् फेस प्याक

सामग्री-  एक चम्चा कागतीको रस, एक चम्चा मह
विधि

– एउटा भाँडोमा कागतीको रस निकाल्नुहोस् ।

– यसमा मह मिसाएर दुवैलाई राम्ररी मिलाउनुहोस् ।

– यो फेस मास्क आफ्नो अनुहार र गर्दनमा लगाउनुहोस्।

– यसलाई १०-१५ मिनेटसम्म लगाई राख्नुहोस्। त्यसपछि सामान्य पानीले अनुहार धुनुहोस्।

– तपाईँले यो मास्क दैनिक वा हप्तामा दुई वा तीन पटक प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।