एमडिएमएस कार्यान्वयनमा, नेपाली मोबाइल व्यवसायी उत्साहित।

काठमाडौं := नेपाल दूरसञ्चार प्राधिकरणले सोमबारदेखि मोबाइल उपकरण व्यवस्थापन प्रणाली(एमडिएमएस) कार्यान्वयनमा ल्याएको छ । एमडिएमएस कार्यान्वयनले देशको मोबाइल उपकरण बजारमा एक महत्वपूर्ण कोशेढुंगा स्थापित गरेको भन्दै मोबाइल व्यवसायी उत्साहित भएका छन् ।

यस नवप्रवर्तनशील पहलबाट नेपाली मोबाइल बजारमा पारदर्शिता र नियमनमा पनि सुधार हुने अपेक्षा गरिएको छ । दर्ता नगरिएका मोबाइलमा दर्ता गरी राजस्व संकलनमा समेत सहयोग पुग्नेछ ।

साथै एमडिएमएस प्रणालीमा दर्ता भएका मोबाइलका लागि भ्याट बिल उपलब्ध गराएर वारेन्टी सेवालाई पूर्णरूपमा रूपान्तरण गर्ने सहजता दिनेछ, जसले ग्राहकको विश्वास बढाउनेछ र बिक्रीपछिको सेवाको ग्यारेन्टी सुनिश्चित गर्नेछ ।

आर्थिक फाइदाका अतिरिक्त एमडिएमएसले आइइएमई रेकर्डिङ र ट्र्याक गरेर सुरक्षा पनि बढाउनेछ । चोरी वा हराएको मोबाइल पत्ता लगाउन सहयोग पुग्नुका साथै मोबाइल फोन संलग्न अपराध रोक्न र नेपाललाई सुरक्षित बनाउनसमेत मद्दत गर्ने मोबाइल व्यवसायीले बताएका छन् ।

स्वस्थ प्रतिस्पर्धालाई प्रोत्साहन गरेर एमडिएमएसले अवैध बजारलाई न्यूनीकरण गर्ने भएकाले रोजगारीका अवसरका साथै व्यापारिक वातावरणमा विश्वास पनि बढाउने मोबाइल आयातकर्ता व्यवसायीले बताएका छन् ।